Capacco spol. s r. o.

Rýchly kontakt (+421) 54 4726247
cz sk enInformácie o predajnej sieti, ponuky, informácie o produktoch

logo Kontaktný telefon: (+421) 54 474 88 96,
Kontaktný telefon: (+421) 54 472 62 47

Email:anavek@stonline.skslideshow slideshow slideshow
text k slideshow
text k slideshow
text k slideshow
O nás


Naša firma vznikla v roku 1995 a od samotného začiatku pracujeme s recyklovaným plastom káblových izolantov, ktorý do tej doby ležal bez úžitku na skládkach. Technológiu spracovania tohto materiálu sme odskúšali na výrobe zatrávňovacích kaziet, s ktorou sme začali. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o PVC (polyvinylchlorid), ktorý sa vyznačuje samozhášavosťou a dobrou odolnosťou proti UV žiareniu, napadla nás myšlienka využitia tohto materiálu na výrobu strešnej krytiny. Je treba zdôrazniť, že v tej dobe neexistovali žiadne skúsenosti s plastovými strešnými krytinami, preto bolo potrebné vykonať radu testov a overiť jej kvalitu pri dlhodobejšom použití.
citat
Ako to dopadlo?
Aj napriek prvotnej nedôvere voči plastom sa stala naša strešná krytina rýchle obľúbenou. Zrejme aj na základe toho sa po rokoch objavili ďalší výrobcovia, ktorý začali vyrábať plastové strešné krytiny z iných termoplastov, napr. polyetylénu, polypropylénu, polyestru (domáce odpady, odpad z automobiliek alebo PET fliaš). Vo všetkých týchto prípadoch sa jedná o termoplasty s inými, či už mechanickými alebo chemickými vlastnosťami, a z tohto dôvodu ich nie je možné považovať za rovnaký materiál. Veľkou prednosťou nami používaného materiálu PVC je jeho samozhášavosť, ktorá vedie k výslednej veľmi dobrej odolnosti proti horľavosti vyrábanej strešnej krytiny. V tomto smere je naša strešná krytina na neporovnateľne vyššej úrovni než všetky ostatné plastové strešné krytiny vyrábané v súčasnosti.
Naše výrobky sú testované Technickým a skúšobným ústavom Praha š.p.. Strešná krytina Capacco je chránená úžitkovým vzorom na Úrade priemyslového vlastníctva.
Ľudia si túto krytinu kupujú, pretože je relatívne lacná, trvanlivá, absolútne bezúdržbová, odoláva poveternostným vplyvom, UV žiareniu, nerozbijú ju krúpy. Je určená pre novostavby i rekonštrukcie.
V neposlednej rade je treba pripomenúť ekologické hľadisko. Než sa začal tento odpad spracovávať a premenil sa na platenú vstupnú surovinu, tak stovky ton tohto odpadu zasypávalo skládky. Je však nutné zdôrazniť, že nie každý káblový odpad je možné použiť. Kladieme veľký doraz na kontrolu, čistotu a kvalitu materiálu a vďaka našej dlhoročnej skúsenosti so spracovávaním tohto recyklovaného materiálu sme schopný dosiahnuť veľmi dobrej kvality výsledného produktu.
pani majtelka
vyrobky
kontakty
Máte záujem o odber aktualít?
sabanero s.r.o.